Bioinformatyka

Informatyka i biotechnologia spotykają się w nowej dyscyplinie nauki zwanej bioinformatyką, gdzie rozwój nie zależy wyłącznie od stosowania kolejnych technik laboratoryjnych, lecz jest oparty na wysoko zaawansowanych algorytmach obliczeniowych pożerających całkowicie moc współczesnych komputerów.

Publikacja

2011-04-01 01:28:24 Balsa dla Linuxa

Balsa dla Linuxa to popularny klient pocztowy przeznaczony do środowiska GNOME, który oferuje dostatecznie rozbudowaną funkcjonalność w połączeniu z bardzo przejrzystym interfejsem.

Balsa dla Linuxa to popularny klient pocztowy przeznaczony do środowiska GNOME, który oferuje dostatecznie rozbudowaną funkcjonalność w połączeniu z bardzo przejrzystym interfejsem który nie dość że świetnie wygląda, jest przy tym niezwykle intuicyjny. Balsa dla Linuxa podobnie jak inne klienty pocztowe obsługuje wiele kont pocztowych, oferując przy tym ogromne możliwości konfiguracji każdego konta z osobna. Wspiera protokoły pocztowe takie jak POP, IMAP, SMTP, często używane formaty lokalnych skrzynek (mbox, maildir, mh), standard MIME, a także umożliwia wielowątkowe pobieranie wiadomości a także szyfrowanie i podpisywanie poprzez GPG/OpenPGP tychże wiadomości. Ponadto spotkamy w tym programie takie przydatne narzędzia jak mechanizm sprawdzania pisowni, podgląd i ustawienia możliwego wydruku wiadomości oraz masowy podgląd zawartości wybranych maili, a także książkę adresową kompatybilną z GnomeCard. Tak więc jest to w pełni funkcjonalny program pod Linuxa, który naprawdę warto posiadać i korzystać z niego.Link1 | Link2 | Link3